Taśma papierowa do klejenia forniru

Taśmy do forniru aktywowane wodą

Taśma papierowa do klejenia forniru, nici klejowe SIFA umożliwiają wydajną produkcję wysokiej jakości płyt fornirowanych. Kluczowym czynnikiem jakościowym w rzemieślniczej lub przemysłowej produkcji wysokiej jakości płyt fornirowanych jest zastosowanie odpowiedniego kleju do forniru. Do tego specjalistycznego zadania oferujemy trzy alternatywy, które pozwalają na uzyskanie bezpiecznych i trwałych połączeń: 1. taśmy papierowe z gumowaną powłoką aktywowaną wodą, 2. niedrogie nici klejące SIFA i 3. specjalistyczne taśmy papierowe.

 Wszystkie trzy rodzaje produktów do forniru nadają się do ręcznej oraz pół i w pełni automatycznej produkcji forniru i płyt fornirowanych.

​Zamówienia: 509 788 508 i mpstrzelecki@di-zet.pl

Specyfikacja techniczna:
Szerokość: 12 mm – model 1
Szerokość: 15 mm – model 2
Szerokość: 20 mm – model 1,2,3,4
Szerokość: 25 mm – model 1,2,3,4,5


Gumowana taśma fornirowa wykonana ze specjalistycznego papieru

Taśmy do forniru aktywowane wodą, które są wykonane z ultracienkiego specjalistycznego papieru, to nowoczesna klasyka wśród taśm klejących do forniru. Stanowią wysokiej jakości rozwiązanie do tworzenia bezszwowych powierzchni fornirowanych z prawdziwego drewna, takiego jak czereśnia i buk. Kluczowym obszarem ich zastosowania jest produkcja płyt fornirowych bez widocznych i wyczuwalnych spoin do uszlachetniania powierzchni mebli, drzwi, okładzin ściennych czy armatury. 

Taśmy te są wykonane z papieru celulozowego lub Kraft z warstwą samoprzylepną bezkwasową i beztłuszczową. 
Taśmy samoprzylepne są dostępne w różnych wersjach o grubości do 0,5 milimetra i gramaturze papieru od 34 g/m2 – i są gotowe do użycia na rolkach. Klej skrobiowy, którego używamy we wszystkich gumowanych powłokach naszych taśm do forniru, jest całkowicie nieszkodliwy. Gumowane taśmy fornirowe nadają się do stosowania na w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w przemyśle drzewnym, a także do półautomatycznej lub ręcznej aplikacji u producentów mebli lub w zakładach rzemieślniczych. 

​W zależności od wymagań technicznych i produkcyjnych możemy dostarczyć aktywowane wodą taśmy do forniru na szpulach o długości do 400 metrów, w wersji perforowanej i nieperforowanej oraz w szerokościach od 8,0 do 25 milimetrów. 

Taśmy fornirowe z regularnymi otworami wspomagają optymalizację procesów, ponieważ znacznie zmniejszają nakłady na późniejsze prace szlifierskie. Wybór gatunków papieru do taśm fornirowych obejmuje półprzezroczysty i bielony papier celulozowy — bardzo cienki, ale odporny na rozdarcie — bielony papier Kraft do jasnego drewna fornirowego i brązowy papier Kraft do ciemnego drewna fornirowego. 

Do produkcji grubszych lub intensywniej eksploatowanych paneli fornirowych polecamy taśmę fornirową wykonaną z papieru Kraft. Podgumowane taśmy do forniru zapewniają bezpieczne i trwałe sklejenie nawet najdelikatniejszych fornirów oraz gwarantują wykonanie bezszwowych powierzchni forniru – nawet wtedy, gdy konieczne jest przygotowanie odcinków forniru o szorstkim lub nierównym wykończeniu powierzchni. 

Wysoka jakość taśm fornirowych sprawia, że ​​łączenia między poszczególnymi odcinkami forniru są niewidoczne i pozbawione nierówności lub skaz.

Zamówienia: 509 788 508 i mpstrzelecki@di-zet.pl


Taśma papierowa do klejenia forniru. Taśmy do forniru aktywowane wodą. Taśma podgumowana, perforowana, nici do forniru

Samoprzylepna taśma fornirowa na powierzchniach PP

Innowacyjną alternatywą dla gumowanej taśmy do forniru wykonanej z papieru jest samoprzylepna seria taśm do forniru SF. Taśmy te zostały opracowane do suchej, bezwodnej produkcji paneli fornirowanych z drewna i mogą być również stosowane jako pomoc montażowa i zabezpieczająca przy klejeniu cienkich fornirów z drewna podczas produkcji. W przypadku taśm do oklein SF niebieska taśma polipropylenowa służy jako nośnik dla powłoki klejącej. W zależności od wersji, te taśmy samoprzylepne mogą być nakładane za pomocą dyspenserów ręcznych lub maszynowo. Taśmy SF nakłada się zawsze na styku odcinków forniru od góry do dołu. Ponieważ nie jest konieczne zwilżanie wodą, w wielu przypadkach proces aplikacji jest uproszczony i przyspieszony. Po zagęszczeniu odcinków forniru i sprasowaniu warstwy kleju, PP można bez problemu usunąć. W ten sposób nie pozostają żadne punkty nacisku ani klej, co zmniejsza nakład pracy wymagany do mechanicznej obróbki powierzchni drewna. Nakładanie na sucho i usuwanie bez pozostałości taśm fornirowych SF prowadzi do znacznego wzrostu wydajności nowoczesnej produkcji płyt fornirowych. Ponadto taśmy fornirowe z serii SF doskonale nadają się do klejenia wyjątkowo cienkich odcinków forniru z prawdziwego drewna, ponieważ taśmy samoprzylepne można stosować do mocowania fornirów o grubości zaledwie 0,5 milimetra lub nawet mniejszej. Taśmy fornirowe z serii SF są odporne na temperaturę do 120°C i są dostępne w różnych standardowych szerokościach na gotowych do użycia szpulach o długości do 66 metrów.

Zamówienia: 509 788 508 i mpstrzelecki@di-zet.pl


Nici klejowe w różnych rozmiarach

Delikatne nici klejowe są szeroko stosowaną i ekonomiczną alternatywą dla aktywowanej wodą taśmy do forniru. Uznawane są również za wysokiej jakości rozwiązanie do produkcji płyt fornirowanych z prawdziwego drewna. Nici klejowe nadają się do klejenia odcinków forniru, zarówno wzdłużnych, jak i poziomych. Ich klej topliwy jest łatwo aktywowany i zapewnia trwałe i trwałe wiązanie. Nici klejowe do forniru są kompatybilne ze wszystkimi obecnymi typami maszyn aplikacyjnych i nadają się do stosowania we wszystkich w pełni zautomatyzowanych systemach produkcyjnych, a także do obróbki półautomatycznej i ręcznej. Jako użytkownik możesz wybierać spośród trzech różnych rozmiarów nici o różnych stężeniach kleju do obróbki w systemach z konwencjonalnym ogrzewaniem lub ogrzewaniem powietrznym. Oferta nici obejmuje gotowe do użycia szpule z cienkimi nitkami i małą ilością kleju, rolki ze średnimi nitkami i normalną ilością kleju oraz szpule z większymi nitkami i wysokim stężeniem kleju. Wszystkie bębny maszynowe i ręczne są wyposażone w różne kolorowe pierścienie w celu ich łatwej identyfikacji. Kluczowe zalety nici klejowych obejmują fakt, że zapewniają one bezproblemowe łączenie, nawet w przypadku odcinków forniru o chropowatej lub nieregularnej powierzchni.

Zamówienia: 509 788 508 i mpstrzelecki@di-zet.pl


Pakowanie mebli 2023

Strefa pakowania. Taśma papierowa do klejenia forniru. Taśmy do forniru aktywowane wodą. Taśma podgumowana

Dodaj komentarz